XIII Niedziela Zwykła, rok B

1 lipca 2018 r.

- Dziś o godz. 18.00, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, odprawimy nabożeństwo adoracyjne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

- Przypominamy, że w lipcu i sierpniu zmieniają się godziny Mszy świętych odprawianych w naszym kościele. W niedziele, nie ma Mszy o godz. 12.00. Natomiast w dni powszednie, nie ma wieczorowej Mszy o godz. 18.45. W soboty, nie będzie Mszy o godz. 9.00, zaś sobotni różaniec będziemy odmawiać po porannej Mszy o godz. 7.00. W wakacyjne dni spowiadać będziemy 15 minut przed każdą Mszą świętą.

- Kancelaria parafialna czynna jest w lipcu i sierpniu, od poniedziałku do piątku, w godz. od 16.00 do 18.00. W soboty, w miesiącach wakacyjnych, kancelaria jest nieczynna.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

W czwartek, po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo, podczas którego modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek okazja do spowiedzi podczas porannej i wieczornej Mszy świętej. Po Mszy wieczorowej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

W sobotę, po porannej Mszy świętej różaniec i nabożeństwo fatimskie z procesją eucharystyczną.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

- W miniony poniedziałek, ks. arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki mianował ks. Dariusza Wyrodę wikariuszem w Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Odchodzącego od nas ks. Dariusza pożegnamy w niedzielę 26 sierpnia, ponieważ następnego dnia obejmie już obowiązki w pabianickiej parafii. Nowym wikariuszem w naszej wspólnocie będzie od tego samego dnia ks. Maciej Piskorski.

- Ks. arcybiskup metropolita ustanowił także nowego proboszcza w naszej parafii. Został nim ks. kanonik Wojciech Wołowiec. Nowego ks. proboszcza powitamy w naszej wspólnocie w najbliższą niedzielę, podczas Mszy o godz. 10.30. Serdecznie prosimy asystę parafialną i pozostałe zespoły duszpasterskie o przygotowanie tej uroczystości.

- Ks. arcybiskup Grzegorz Ryś podjął także decyzję o mianowaniu mnie proboszczem w łódzkiej parafii NMP Matki Odkupiciela i Św. Jana Bożego. Z tej racji chciałbym z głębi serca, bardzo serdecznie i gorąco podziękować wszystkich księżom, którzy przez sześć lat mojej posługi w tutejszej parafii wspomagali mnie w pracy duszpasterskiej. W sposób szczególny dziękuję pracującym tutaj obecnie: ks. Dariuszowi Wyrodzie, z którym wspólnie duszpasterzowaliśmy przez cztery lata i ks. Jackowi Cedrowskiemu, za dwa lata wspólnego posługiwania. Dziękuję wszystkim organistom, katechetom, wszystkim członkom różnych zespołów duszpasterskich i wszystkim Wam Siostry i Bracia, za tę wspólną, sześcioletnią drogę, którą razem podążaliśmy w kierunku zbawienia. Modlę się, aby każdego dnia towarzyszyły Wam w dalszej wędrówce ku niebu te słowa, które Pan Jezus mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii: Nie bój się, wierz tylko! Za wszelkie dobro, które spotkało mnie z Waszej strony składam gorące Bóg zapłać.

- W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Kazimiery Piotrowskiej. Módlmy się dla niej o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

- Wszystkim parafianom i odwiedzającym nasze rodziny gościom, składamy serdeczne życzenia dobrego wakacyjnego odpoczynku, pokoju, radości ducha i pełni Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

- Pomódlmy się jeszcze wspólnie, wzywając wstawiennictwa Matki Najświętszej w intencji nowego księdza proboszcza. Pod Twoją obronę…