XXIX Niedziela Zwykła, rok A

22 października 2017 r.

- Kończy się październik, miesiąc poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Gorąco zachęcamy do skorzystania, podczas ostatnich październikowych dni, z tego wyjątkowego czasu łaski, aby poprzez udział we wspólnej modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, za wstawiennictwem Matki Bożej przedstawić Bogu prośby, które nosimy ukryte w naszych sercach. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 9.00, zaś w niedziele o godz. 18.00.

- Zbliżają się listopadowe dni modlitw za naszych bliskich zmarłych. W ciągu tygodnia, w kancelarii parafialnej, przyjmujemy ofiary na wypominki jednorazowe, roczne, półroczne i kwartalne. Zechciejmy, poprzez ten staropolski zwyczaj wypominkowej modlitwy za tych, którzy odeszli już z tego świata, wspierać ich w przyzywaniu Bożego Miłosierdzia, oczyszczającego z grzechów popełnionych podczas ziemskiej wędrówki. Tajemnica świętych obcowania mówi nam, że nasi bliscy zmarli, kiedy staną już przed Bożym obliczem, będą orędować za nami, abyśmy i my, mogli przejść przez życie dochowując wierności Bogu. Tylko w ten sposób będziemy wszyscy mogli spotkać się kiedyś w wiecznym królestwie wszechmogącego Boga. Ponieważ nie wszyscy mogą w ciągu tygodnia przyjść do kancelarii parafialnej, dlatego dziś i w przyszłą niedzielę, ofiary na wypominki będziemy przyjmować przy wyjściu z kościoła.

- Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kontynuowanie prac remontowych w naszej parafii

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

- W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Krystyny Ślęczkowskiej i Jadwigi Pałasz. Módlmy się dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.