Parafia św. Mateusza Ewangelisty  Kontakt  Mapa strony

Parafia

Strona główna Aktualności Triduum Paschalne Patron Historia parafii Msze św. i nabożeństwa Sakramenty Kancelaria, konto Gazeta parafialna Galeria zdjęć Grupy parafialne Kontakt Mapa strony Klub św. Mateusza Archidiecezja-wydarzenia

Modlitwa za Kościół

Nauczycielu, Mistrzu i Panie Boże nasz, Jezu Chryste, opokę wiary Twej, matkę wszystkiego chrześcijaństwa i głowę widomą owczarni Twej, przesławną Piotra Twego stolicę, Kościół święty rzymski racz podnieść i wysoce wsławić; a nawróć do namiestnika Twego na ziemi wszystkie barany i owce Twoje, a zgromadź je pod jedną laskę rządu Twego. Ten zamek straży i obrony naszej od wszelakiego kacerstwa i odszczepieństwa, i matkę jedności chrześcijańskiej zatrzymaj w obronie Twojej aż do końca. Spełnij słowo Twoje, aby go bramy piekielne nie przemogły, a daj skutek modlitwie Twojej, aby wiara Piotra tego nigdy nie ustawała, ale posilała braci, i wszystko w jedności zachować i przywieść do Ciebie, wody żywej żywota wiecznego, mogła. Amen.

"Wszystko co byście chcieli żeby wam ludzie czynili i wy im czyńcie"

Parafia św Mateusza Ewangelisty l Kontakt l Nabożeństwa l Galeria zdjęć l Mapa strony l Linki l Fotografia